Zadarská riviéra a město Zadar se rozkládají v nejvíce členité části Jadranu, kde se nachází mnoho malých zátok, ostrovů a ostrůvků. V jejím okolí můžete navštívit národní parky Paklenica, NP Krka a ostrovní skupinu Kornaty (Kornati), dále přísně chráněné přírodní oblasti Velebit a Telašćica.

Villa BIBINJE

apartmány v nově postaveném dvoupatrovém domě v centru rybářského městečka Bibinje, ležícího 8km od Zadaru. Villa je přímo u moře s výhledem na malý přístav. Oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je před domem. Ve ville je celkem 5 nových apartmánových bytů.Všechny jsou moderně zařízeny a poskytují hostům komfortní ubytování. K pronajmutí jsou pouze dva podkrovní. Každý apartmán má dvoulůžkovou ložnici, koupelnu, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládací pohovkou a terasu s výhledem na moře. V apartmánu je klimatizace, k dispopzici je LCD TV s nabídkou českých programů. Vybavení kuchyně – sporák s varnou deskou a troubou, kávovar, lednice, koupelna – pračka, sprchový kout, vana. Auta hostů parkují na soukromém parkingu u domu.

Centrum městečka nabízí posezení ve stylových restauracích, pizzeriích či kavárnách, možnost nákupu veškerého sortimentu v minimarketech, oblíbeného pečiva v pekárnách. Na tržnici lze zakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a v ranních hodinách na přístavním molu rybáři nabízí mořské ryby. Najdete zde také poštu se směnárnou, bankomat,lékařskou a zubní ambulanci.

Cena

Cena obsahuje ložní prádlo, závěrečný úklid, lázeńskou taxu

červenec – srpen 1.925,-Kč (70€) / celý apartmán 2-4 osoby / noc
červen -září 1.375,-Kč (50€) / celý apartmán 2-4 osoby / noc

Jak se do Bibinje dostanete?

 • autobus - www.jadranexpres.cz
 • auto
  - Znojmo (Hatě)-Zadar (Bibinje) cca 800km z Č R dopručujeme cestu přes hraniční přechod ZNOJMO – Hatě – Rakousko - (dálniční známka pro Rakousko)
  - dále směr WIEN a GRAZ na dálnici u Grazu sjezd na MARIBOR – Slovinsko
  - hraniční přechod Rakousko - Slovinsko ( Sentilj) – (dálniční známka pro Slovinsko)
  - hraniční přechod Slovinsko-Chorvatsko (Macelj - Krapina)
  - dále cesta jen po dálnici - směr Zagreb -Karlovac - Split až do sjezdu Zadar 1 (dálniční známka zde není, pouze jsou zpoplatněny jednotlivé dálniční úseky)

Bibinje je první městečko za Zadarem směr Šibenik a Split.

Výlety

Zadar

Mimo možnosti koupání v moři, sportování, výletů po moři a také výletů do Národních parků, vás zveme do nádherného, starobylého města Zadar. Do města v srdci Jadranu, často nazývaného také "Malý chorvatský Řím". Zadar si tento název vysloužil díky svému stáří - je mu tři tisíce let, ale také díky jedinečným církevním stavbám a bohatému památkovému dědictví. Najdete zde spoustu obchůdků, kavárniček i diskoték, starobylých uliček a historických památek.

Zadarské „Mořské varhany“ jsou ojedinělou stavbou v celé Evropě. Zázrak architektury postavený v ponořené části městského nábřeží, kde mořské proudy a vlny - procházejíce podvodními hudebními trubkami - vytvářejí neuvěřitelné zvuky, nazvané hudbou moře. Tato atrakce se ani ne za rok stala místem setkávání tisíců zvědavých návštěvníků ze Zadaru i okolí, její návštěvu si nesmíte nechat ujít. Slavný režisér Alfred Hitchcock řekl, že nejkrásnější západ slunce na světě je možno vidět právě z tohoto místa na zadarském pobřeží. Tak ho popsal po své návštěvě Zadaru, návštěvě, kterou si do konce života pamatoval pro splynutí zacházejícího slunce a moře.

Biograd na moru

Z dalšího většího města riviéry je Biograd na moru, kdysi sídla chorvatských králů a nyní turistického a zvláště pak jachtařského střediska denně vyplouvá mnoho lodí směr Kornati - souostroví mnoha menších i větších ostrovů, z nichž každý sám o sobě je zvláštní a poskytují krásné útočiště před rušným životem dnešní doby.

NP Kornati - chráněná krajinná oblast zátoka Tellaščica na ostrově Dugi otok

město Šibenik

NP Krka

ostrovy Pašman -Ugljan (trajekt Zadar – Biograd)

Jachtařský přístav

Marina Dalmacija se nachází v městečku Sukošan sousedícím s Bibinje. S rozlohou 125 hektarů je to největší chorvatská marina. Je držitelkou “Modré vlajky”, která se uděluje za mimořádně vysoké výsledky v ochraně životního prostředí. Marina je základnou pro mnohé společnosti, které nabízejí služby pronajímání jachet a lodí.
www.marinadalmacija.hr

Ke stažení